Domů » RPG A DUNGEONY

RPG A DUNGEONY

To hlavní, co na serveru naleznete, je právě RPG. Skládá se z více než 20 Dungeonů, desítek Bossů, itemů, craftingů, lokací, Skillů a podobně. Každý Dungeon má své vlastní bosse, kteří zapadají do tematiky Dungeonu (například v lesním Dungeonu naleznete lesní Bosse). Zabíjením Bossů získáváte XP které Vám zvyšují LVL, víc o lvlech uvidíte níže.

RPG se skládá ze tří světů:

PHORTYNOM

Phortynom je nadzemní svět, skládá se z 8 Dungeonů, jsou to Foreston, Runar, Watelorn, Mountros, Sandar, Janglar, Mushgur a Northeim. Tenhle svět spadá pod vládu boha Phortuse, stvořitele lidí a všeho, co žije na světe smrtelníků.

INFERNOM

Infernom je pekelný svět, výtvor nemilosrdného a šíleného boha Inferna. Dungeony tady jsou Nickelor, Baltar, Bristle, Hartan, Warpeon, Crimson a Soulos. Tenhle svět sice je obydlený pekelnými stvořeními, ale přesto se tady nachází dobro.

AETHENOM

Aethenom, nebeský svět, vytvořený arogantním, přesto moudrým bohem Aetherem. Dungeony Aethenomu jsou Daucis, Belgon, Ferox, Thuron, Voidorn, Tenchin a Skiron. Říká se, že žádný smrtelník nemůže vkročit do tohohle světa, i když se to neví jistě…

Prozatím dáme historii bokem, Pojďme si něco říct o LVL systému. Když se hráč poprvé připojí na server, má LVL 0. Každý Dungeon má potřebný LVL na vstup (uvedeno níže) a zároveň hráč potřebuje Dungeon klíč, který mu pak povolí vstup do Dungeonu (jednorázový předmět, stačí vycraftit jednou). Každý Boss v Dungeonech dropuje určitý počet XP bodů, které se Vám automaticky započítají do statistik. Když dáte LVLup, dostanete za to odměnu v podobě užitečné permisse nebo upgradu určitého Skillu. Co jsou vlastně ty Skilly? Skill je speciální schopnost, kterou hráč dokáže vyvolat pomocí Skill knížky, například Štít, který Vám dodá obranu, nebo Skok, který Vám umožní skákat ve vzduchu. Skillů máme hodně, všechny naleznete v tabulce níže. Používaním Skillů se stáváte vlastně takovými čaroději, zajímavé, že? Skill knížky jsou buď jednorázové nebo permanentní, to je uvedeno v popisku knížky. Všechny knížky se vytvářejí u Blacksmitha v Survival vesnici. A věřte nám, ty Skilly si vážně oblíbíte.

 Tak jaké jsou ty LVLup odměny?

PHORTYNOM:

0: ještě nic
1: Normal Particle Style
2: příkaz /trash
3: Skill SKOK (lvl 1)
4: příkazy /lj a /lq
5: přístup k hlasování /hlas
6: Skill PLAVEC (lvl 1)
7: Skill STIMULACE (lvl 1)
8: Možnost vytvářet Shopy
9: Skill TĚŽBA (lvl 1)
10: Skill SKOK (lvl 2)
11: Možnost vytvářet Guildy
12: Skill BERSERK (lvl 1)
13: Skill ODHALENÍ (lvl 1)
14: Skill ŠÍPOVÁ SMRŠŤ (lvl 1)
15: Skill BRAMBOR (lvl 1)
16: Skill TELEPORT (lvl 1)
17: +2 permanent HP (22)
18: Skill VIDĚNÍ (lvl 1)
19: Skill VRTULE (lvl 1)

INFERNOM:

20: Skill SKOK (lvl 3)
21: +2 permanent HP (24)
22: Skill OPRAVA (lvl 1)
23: Skill TĚŽBA (lvl 2)
24: Skill UZEMNĚNÍ (lvl 1)
25: Skill STIMULACE (lvl 2)
26: +2 permanent HP (26)
27: Skill ŠTÍT (lvl 1)
28: +5% pěnez z příkazu /sell
29: Skill BRAMBOR (lvl 2)
30: Skill SKOK (lvl 4)
31: Skill CHAKRA (lvl 1)
32: Skill OPRAVA (lvl 2)
33: 3 Mecenáš Klíče
34: Skill VTRULE (lvl 2)
35: +2 perm. HP (28) + Enchant Particle
36: Skill BERSERK (lvl 2)
37: Skill TĚŽBA (lvl 3)
38: Skill TELEPORT (lvl 2)
39: Skill LEVITACE (lvl 1)

AETHENOM:

40: Skill SKOK (lvl 5)
41: Skill STIMULACE (lvl 3)
42: Skill BRAMBOR (lvl 3)
43: +2 permanent HP (30)
44: Skill ŠTÍT (lvl 2)
45: +5% pěnez z příkazu /sell
46: +2 permanent HP (32)
47: Skill CHAKRA (lvl 2)
48: Skill ODHALENÍ (lvl 2)
49: Skill VRTULE (lvl 3)
50: Skill SKOK (lvl 6)
51: Skill BERSERK (lvl 3)
52: Skill BLESKOZVOD (lvl 1)
53: Skill OPRAVA (lvl 3)
54: Skill TĚŽBA (lvl 4)
55: Skill TELEPORT (lvl 3)
56: Skill ŠTÍT (lvl 3)
57: Skill CHAKRA (lvl 3)
58: /kit Klíč (1 VIP klíč týdně)
59: +2 permanent HP (34)
60: dobrý pocit

To ale nemůže být všechno, nezmínili jsme přece Dungeony. Ty se Vám odemknou v těchto levelech:

PHORTYNOM: 0

Foreston: 0
Runar: 2
Watelorn: 4
Mountros: 7
Sandar: 11
Janglar: 14
Mushgur: 17
Northeim: 19

Infernom: 20

Nickelor: 20
Baltar: 23
Bristle: 26
Hartan: 29
Warpeon: 33
Crimson: 36
Soulos: 38

Aethenom: 40

Daucis: 40
Belgon: 43
Ferox: 46
Thuron: 50
Voidorn: 53
Tenchin: 56
Skiron: 58

Do dungeonů se dostanete jednoduše, a to přes /warp RPG. Na serveru máme 3 Portal Místnosti, pro každý svět jednu. Jsou jednoduše propojeny portály, nic těžkého. V každé Portal Místnosti se nachází AdvCrafter (Villager), u kterého si můžete vycraftit různé věci z Boss dropů. Každý AdvCrafter má své SubMenu pro každý Dungeon, každý crafting se skládá že tří polí, a to jsou Item Preview, Crafting Materials a samotný Crafting itemu.

 
 Tak a co ty Skilly? Jak to všechno funguje? Skilly u nás se nacházejí ve formě knížek, každá z těchto knížek prostě něco dělá… jo, to je pointa Skillu. Skill knížky se dělí na takové 2 základní kategorie, a to jsou jednorázové a permanentní. Skilly, které dávají různé efekty a podobně, ty si víckrát než jednou craftit nemusíte, naopak skilly které jsou více propracované a mají širší význam, ty se po použití musí vycraftit znova. Tak jako v RPG, i v Survivalu se nachází jeden AdvCrafter, konkrétně na /warp Blacksmith. Tento skvělý kovář Vám dokáže vycraftit Skill knížky (zároveň taky i různé věci do Survival světa) a aby toho nebylo málo, v budoucnu bude umět craftit ještě víc věcí! Posuňme se ale dál. Co hráč potřebuje na vycraftení Skill knížky? Každá Skill knížka má potřebný Level na použití, pokud se například jedná o Skill z lvlu 3, to je lvl pro Dungeon Runar, Skill knížka se proto bude craftit z Runar materiálů. Takhle to funguje u všech skill knížek. Přesnější rozpis materiálů můžete vidět přímo ve AdvCrafterovi. Tak a teď seznam Skillů!

 

PERMANENTNÍ SKILLY:

 • Skill SKOK – jednoduše doublejump. Každým upgradem se zvyšuje počet skoků kliknutím. Maximální upgrade je tedy až heptajump! (7x)
 • Skill PLAVEC – hráč získá Dolphin Grace efekt.
 • Skill BRAMBOR – tenhle Skill doplňuje Hunger Bar. Skill má 3 lvly, první doplní 6 Hungeru, druhý 10 a třetí vyplní celý Hunger Bar. Cooldown skillu je 60 sekund.
 • Skill VIDĚNÍ – Hráč získá Night Vision efekt.
 • Skill VRTULE – Tenhle Skill slouží jako náhrada za rakety při letu. Každý lvl představuje vyšší boost letu. Cooldown skillu je 10 sekund.
 • Skill LEVITACE – Hráč získá Levitation efekt. Dobrý způsob jak létat v RPG, ne? Pokud teda nevyletíte moc vysoko nebo vám nedojde Hunger.
 • Skill BLESKOZVOD – Ovládat elektřinu, kdo by to nechtěl. Sešli na své nepřátele smrtící proudy blesků! Cooldown skillu je 70 sekund.

JEDNORÁZOVÉ SKILLY:

 • Skill STIMULACE – Kdo by nechtěl skákat jako zajíc a běhat jako Bolt?
 • Skill TĚŽBA – Umožní kopat ohromně rychle. Každým lvlem se zvyšuje síla efektu. Cooldown skillu je 600 sekund.
 • Skill BERSERK – Hráč se stane hodně silným. Každým lvlem se síla efektu zvyšuje. Cooldown skillu je 300 sekund.
 • Skill ODHALENÍ – Odhalí všechny moby v okolí. Při maximálním lvlu odhalí i hráče a má větší dosah. Cooldown skillu je 40 sekund.
 • Skill ŠÍPOVÁ SMRŠŤ – Sešle vražedné šípy na tvé nepřátele. Cooldown skillu je 60 sekund.
 • Skill TELEPORT – Máš problém v Dungeonech, Boss se tě chystá zabít, není cesty ven. Proč se neteleportovat na spawn? Cooldown skillu je 720 sekund, při lvlupu 450 sekund, při maxilálním lvlu 300 sekund.
 • Skill OPRAVA – Opraví Item v druhé ruce. Při lvlupu opraví i armor, při maximálním lvlu taky celý hotbar. Cooldown skillu je 3600 sekund.
 • Skill UZEMNĚNÍ – Uvězni své nepřítele tím, že nebudou moct skákat. Cooldown skillu je 600 sekund.
 • Skill ŠTÍT – Nemáš u sebe zlaté jablka? I tohle může být záchrana. Získáš odolnost, taky ale slabost. Cooldown skillu je 360 sekund.
 • Skill CHAKRA – Odstraní všechny negativní efekty. Čím vyšší lvl skillu, tím silnější efekty odstraní. Cooldown skillu je 666 sekund.

Jak jsem zmínil například při Skillu LEVITACE, používání některých Skillu stojí Hunger. Při většine Skillů si to ani nevšimnete, při některých je to hodně vidět, záleží na vzácnosti Skillu. Skilly se můžou v průběhu chodu serveru měnit, přidávat nebo klidně i odebírat, pokud naleznete v Skillech bug, nahlaste ho prosím.

Mnoho hráčů se taky nevyzná v naší Survival vesnici, proto tady máme i mapu, která zobrazuje všechna důležitá místa ve vesnici.